Bugun...


KEZBAN YEMENİCİ

facebook-paylas
MEZUNİYET
Tarih: 31-08-2021 15:58:00 Güncelleme: 31-08-2021 15:58:00


Bu gün günlerden mezuniyet  . Daha dün hatırlıyorum da elinden tutup , çantasına beslenmesini koyduğum, okul sırasına oturtup gözüm arkada bırakıp kapıdan çıkarken ,korkulu gözlerle bana bakıp ne yapacağım simdi ben burda diyen sarışın mavi gözlü çocuk layıkıyla eğitim hayatını tamamladı ve o gururlu günü bana yaşattı .. Gözüm arkada çıktığım sınıfa omuzum dik, başım yukarda emin ve gururlu adımlarla girdim .. Tıpkı  diger anne babalar gibi . Hayatımızı adadığımız hep güzel yerlerde görmeyi arzuladığımız canparelerin hala o çocuksu heyecanlarını koruyor olmalari beni inanilmaz mutlu etti . Gözlerinizde ki ışıltı ve  heyecan hiç bitmesin dedim içimden hepsine ayrı ayrı..

Ve ben eğitim hakki elinden alınmış bir birey olarak bu ülkeye ve millete faydali bir birey yetiştirmenin ödülü olarak üniversite sıralarına oturma şerefine nail oldum .Belki hic bir zaman bir diplomam olmadi ama iki diploma alan birey yetiştirdim. Bu gurur ve mutluluk bana yeter .. Benimle bu gururu paylaşan binlerce anne babaya sesleniyorum  "güzel iş başardık" . Ama hala görevimiz bitmedi asıl bundan sonra başlıyor . Amazon ormaninda aslan avına çıkmak gibi bir şey bundan sonrasi ve o aslanı bulmak için sağlam bir aile olmak gerekiyor.. Zira bubi tuzaklari ile dolu ormandan sağ çıkmak ve o aslanı yakalamak imkansiz.

Şimdi gelelim asıl konuya ..

Gençlerle bir arada oturma firsati bulmak icin biraz erken gittim . Amacim biraz gençlerin nabzını yoklamak ,Hedefleri nedir ,istediklerini yapma imkanlari varmı onların kendileri icin resmetmek istedikleri tabloyu duymak istedim .. İlk sorum KPSS girdiniz mi ? gençler. Kimi kendini denemek icin girmiş,kimi  zorlu süreci yaşamamak için girmemiş,kimisi de gerçekten önüne bir hedef koymuş ve o hedefe ulasmak için gayret göstermiş.Hepsinin resmettikleri tablo o kadar renkli ki kendileri onu çizerken ,ama gerçek dünyaya çevirdikleri zaman renkler soluyor .. Neden mi soluyor ? Çünkü bu günkü siyasetin akıl dışı politikalari  ,ekonominin  yalpalayarak seyretmesi , iş gücünün daralması, başarının değil ,sadakatin ödüllendirilmesi gibi olaylara  endişe verici bulduklarını söylediler . Haklılar onlar bu gun olup biteni bizden daha net görüyorlar, Hiç bizim bakmadiğımız açıdan bakıp değerlendiriyorlar.. Sen ne iş yapmak istiyorsun dediğimde içlerinden bir tanesinin söylediği çok manidardı. "Ben belediyeye gireyim .Yirmi metrekare bir odada aksak bir bilgisayar ile gelip milletin iş yapmami beklediği ama benim bu gün git yarin gel dediğim bir başıboşluğun içinde olmak istiyorum . Çünkü onlar kazanıyor bu memlekette" dedi.
İşte canım ülkemin kısa özeti .Bu çocuğun  bu yaşta baktığı bu pencereyi gelinde aydınlatın şimdi .Elinizle yıktığınızı dilinizle tamir edebilecek misiniz? Hadi bi görelim sizi.

Bu ülke bu gun tercihlerinden dolayi kan kaybediyor..  Bu kan kaybi maalesef unutkanlık ,halsizlik ve yorgunluk yapıyor..
Milletçe bunun farkındayız.. 

Bu günden tezi yok tedavi süreci başlamalı.
GENÇLERE BUNU BORÇLUYUZ...

GÜNÜN SÖZÜ

Gençliği yetiştiriniz. Onlara bilim ve kültürün olumlu fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız. Özgür fikirler uygulamaya geçtiği zaman, Türk milleti yükselecektir.
                  MUSTAFA KEMAL ATATÜRK


 Bu yazı 545 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI